OŚWIETLENIE W FIRMIE

Instalacja oświetleniowa w firmie

Dobry projekt rozmieszczenia i doboru elektrycznych źródeł światła w pomieszczeniach biurowych uwzględnia przede wszystkim odpowiedni poziom natężenia oświetlenia podczas pracy, służąc poprawie widoczności i bezpieczeństwu.

Właściwa higiena oświetlenia, niewątpliwie niezbędna pracownikom, nie wyczerpuje jednak całkowicie tematu inwestycji w nowoczesne instalacje oświetleniowe w firmie. Równie ważnym aspektem jest obniżenie poziomu zużycia energii. Służy temu zarówno modernizacja instalacji oświetleniowej, czyli w najprostszym ujęciu wymiana oświetlenia na źródła światła LED, jak i automatyzacja, np. zamontowanie czujników i systemu zarządzania światłem za pomocą aplikacji lub innych narzędzi.

Należy też zdać sobie sprawę, jak duży wpływ, zarówno na pracowników, jak i klientów, mają takie szczegóły, jak np. odpowiednio dobrana barwa światła – i to nie tylko w kontekście wysokiej jakości designerskiego oświetlenia. Możliwość sterowania barwą wprowadza odpowiedni nastrój podkreślający charakter spotkania czy transakcji, ale też oddziałuje na wydajność, jakość pracy i samopoczucie pracowników, a więc pośrednio na ich relacje z klientami firmy. Zmieniając barwę możemy także w łatwy i szybki sposób stworzyć scenę nowej ekspozycji, skutecznie przyciągając uwagę klientów oraz zwiększając zainteresowanie ofertą.

Decydując się na współpracę, każdy z naszych Klientów otrzyma wsparcie w zakresie:

doboru zasilania, określenia parametrów orazmontażu oświetleniazgodnie z normami i przepisami bezpieczeństwa (na podstawie projektu oświetlenia)odpowiednio do konkretnego obiektu/lokalizacji
przeprowadzenia modernizacji instalacji oświetleniowej
wykonania instalacji elektrycznej pod oświetlenie
automatyzacji systemów oświetleniowych (sterowanie oświetleniem, zmiana barwy, dodatkowe czujniki, harmonogramy i sceny świetlne, synchronizacja z innymi systemami)
poprawy wydajności instalacji oświetleniowej i obniżenia kosztów eksploatacyjnych
skuteczniejszego zarządzania przestrzenią pomieszczeń biurowych
wykonanie instalacji elektrycznej zgodnie z normami (dobór i wykonanie okablowania, odpowiednie zabezpieczenia, właściwie zaprojektowana rozdzielnia)

Zadzwoń do nas:

+48 794 407 601

Napisz do nas:

biuro@gge-elektryka.pl